Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wielki Finał Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

Utworzono dnia 18.04.2018

Za nami 25 tygodni regularnych rozgrywek SALPS. Rozegranych niemal 80 spotkań, 8 zespołów, 6 miejscowości w walce o tytuł Mistrza.
Zwycięzcy rundy zasadniczej: UM Drezenko oraz Etinamus Pieski oraz JW Międzyrzecz zakwalifikowały się z "automatu" do fazy play off. Drużyny z miejsc 4-7 rywalizowały o jedno wolne miejsce do fazy półfinałowej. W pierwszej parze spotkały się ekipy Gabarytu/Tedexu i AE Group Strzelce Krajeńskie. Dwa łatwe zwycięztwa po 3:0 zapewniły drużynie ze Strzelec awans do kolejnej fazy rozgrywek. W drugiej parze do rywalizacji przystąpiły zespoły Bogusz/Lisek i Czarnych Bledzew. Po niezwykle dramatycznych spotkaniach awans do kolejne rundy zapewnili sobie siatkarze Czarnych Bledzew pokonując rywali 3:2 i 3:2. W finale kwalifikacji drużyna AE Group wygrała z Czarnymi 3:1 i tym samym awansowała do najlepszej czwórki turnieju. W pierwszym  meczu półfinału zespół z Drezdenka dość pewnie pokonał swoich rywali zza miedzy (Strzelce) 3:0 i spokojnie mógł oczekiwać na mecz rewanżowy. Sensacja była blisko. Osłabiony zespół z Drezdenka co prawda przegrał spotkanie rewanżowe 1:3 ale ten jeden wygrany set zdecydował, że to oni właśnie zagrają w wielkim finale.
W drugiej parze spotkały się 2 i 3 drużyna po fazie zasadniczej- Etinamus Pieski i JW Międzyrzecz. Już w pierwszym spotkaniu oba zespoły dostarczyły nielicznym kibicom niezwykłych emocji. Dość powiedzieć, iż siatkarze z Piesek prowadzili już w setach 2:0 a w trzecim secie mieli piłkę meczową, przegrali mecz 2:3. Stara siatkarska zasada, "kto prowadi w setach 2:0 i nie wygra 3:0 przegrywa spotkanie 2:3" spełniła się w 100%. Podobnie było w meczu rewanżowym. po 4 setach przy stanie 2:2 o awansie do finału zdecydował tie-bieak w którym znowu byli lepsi żołnierze z Międzyrzecza i tym samym wywalczyli sobie prawo gry  w Wielkim finale.