Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ruszyły Rozgrwyki Skwierzyńskiej Ligi

Utworzono dnia 05.12.2017

Już niemalże od ćwierć wieku na parkietach skwierzyńskich sal gimnastycznych rywalizują siatkarze amatorzy o zaszczytny tytuł Mistrza Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (SALPS).

W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 8 zespołów (Stal Gorzów wycofała się przed pierwszą kolejką) reprezentujących 6 miejscowości: AE Group Strzelce Krajeńskie, UM Drezdenko, JW Międzyrzecz, Czarni Bledzew, Etinamus Pieski (dawna Victoria Kaława) oraz 3 zespoły ze Skwierzyny: Bogusz/Lisek, Gabaryt /Tedex, ZST Skwierzyna.

Zespoły grają systemem dwurundowym (mecz i rewanż). Po fazie zasadniczej trzy pierwsze ekipy kwalifikują się automatycznie do rozgrywek play-off, natomiast drużyny z miejsc 4-7 grają w kwalifikacjach play-off.

Tegoroczne rozgrywki zainaugurowali siatkarze JW Międzyrzecz „odprawiając z kwitkiem” uczniów z ZST Skwierzyna i Oldboyów z Gabarytu/Tedexu po 3:0.
Jak przystało na tryumfatorów ubiegłorocznych rozgrywek równie łatwo z rywalami poradzili sobie siatkarze UM Drezdenko wygrywając z ekipami Czarnymi z Bledzewa i Bogusz/Lisek po 3:0.

Udanie zaprezentowali się siatkarze AE Group Strzelce Krajeńskie, którzy debiutują w naszej lidze. Po dwóch łatwych zwycięstwach z ZST Skwierzyna oraz Gabaryt /Tedex zainkasowali komplet punktów. Warto tu pochwalić Oldboyów z Gabarytu/Tedexu gdyż w trzecim secie byli o krok od sprawienia niespodzianki przegrywając 28-30. W ostatnich spotkaniach Bogusz/Lisek bez problemu ograł uczniów z ZST 3:0.
Oldboye z Gabarytu/Tedexu sprawili niespodziankę tocząc wyrównany bój z faworyzowaną ekipą z Bledzewa. Mimo porażki 1:3 wielkie brawa dla seniorów. W Dwóch ostatnich spotkaniach zespół AE Group pewnie pokonał młodych siatkarzy z ZST Skwierzyna 3:0.

Wielki come-back zanotowała ekipa Etinamus Pieski (Vitoria Kaława) która po rocznej przerwie pewnie pokonała ekipę ze Strzelec Krajeńskich 3:0.

Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki we wtorki sala Gimnastyczna ZST 18.00 i 19.30 oraz czwartki hala byłego Gimnazjum godz. 18.00 i 19.30.