Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie Akcji charytatywnej "Ratunek dla Lili"

Utworzono dnia 10.09.2019

Zakończyliśmy Akcję Charytatywną Skwierzyna Pomaga Ratunek dla Lili.
Historia małej Liliany Hepner, a przede wszystkim ogromna wola życia dziewczynki poruszyła chyba wszystkich, którzy się z nią zetknęli. Być może to właśnie dzięki postawie i zdeterminowaniu rodziny Państwa Hepner udało się w tak krótkim czasie zorganizować Skwierzyńską Akcję. Nadszedł czas na krótkie podsumowanie. Za nami szereg wydarzeń sportowo-kulturalnych takich jak:
- mecze ligowe Stali Gorzów
- Charytatywne mecze Ligowe Pogoni Skwierzyna i ZLKS Budowlanych Murzynowo
- II Charytatywny Turniej Piłkarski
- Spotkanie z żużlowcami, trenerami i działaczami Stali Gorzów

- Skwierzyński Bieg Charytatywny
- Zbiórka w Parafii Św Mikołaja w Skwierzynie
- Licytacje internetowe,


to również organiczna praca wielu ludzi, którzy przyczynili się do tego aby sprawnie, bezpiecznie i medialnie przeprowadzić wszystkie działania w ramach akcji:
setki plakatów, ulotek, cegiełek zaprojektowanych i wydrukowanych przez firmę Algraf Państwa Agnieszki i Leszka Karczmarskich, to filmy i materiały multimedialne przygotowane przez firmę Mediado Dominika Nygi, to fotorelacje Daniela Andalukiewicza czy chociażby zabezpieczenie medyczne i porządkowe od Michała Owsiaka czy strażaków OSP Skwierzyna i OSP Świniary. Otrzymaliśmy również pomoc wolontariuszy Klubu Kibica Stali Gorzów ze Skwierzyny z jego liderem Panią Katarzyną Fedorską na czele, którzy nie szczędzili zdrowia ani czasu wolnego na kwestowanie na rzecz Liliany. Nieocenione wsparcie wzmocniło naszą akcję już na samych początku jej tworzenia, czyli zawiązana współpraca z klubem Żużlowym Stal Gorzów i jego prezesem Panem Ireneuszem Zmorą. Bezinteresowna pomoc popłynęła również z Parafii Św Mikołaja w Skwierzynie. Odprawiona Msza Święta za zdrowie Liliany oraz zbiórka do puszek były jasnym przekazem solidarności całej parafii z rodziną Państwa Hepner. Od samego początku mocno wspierali nas nasi samorządowcy z Burmistrzem Lesławem Hołownią oraz przewodniczącym Rady Zygmuntem Kadłubiskim na czele. W końcu słowa uznania należą się całemu środowisku sportowemu Skwierzyny, klubom Pogoni Skwierzyna, Budowlanym Murzynowo, Klubowi Sportowemu Fantazja, a przede wszystkim Łukaszowi Florkowi, który był inicjatorem i pomysłodawcą Akcji.
Pamiętajmy jednak, ze gdyby nie Wy – darczyńcy, mieszkańcy Skwierzyny zbiórka nie przyniosłaby żadnego rezultatu. Na wstępie filmu promującego wszystkie nasze wydarzenia powiedziałem: „Skwierzyna potrafi zjednoczyć się w trudnych chwilach...” i tak było w rzeczywistości. Dziękujemy, że byliście z Nami na stadionach, boiskach sportowych, na trasie biegu i w końcu przed komputerami licytując zażarcie wystawiane przedmioty i usługi.

Wierzę głęboko że zebrane pieniądze, które już zasiliły konto fundacji Siepomaga pozwolą na uratowanie zdrowia i życia małej Liliany!
Finalnie podczas całej akcji zebraliśmy kwotę 35. 908,46 zł !!!

 

Lp.

Wydarzenia w akcji

Zebrana kwota

Ilość uczestników

1

Mecz stali Gorzów

1565,08 zł

4 wolontariuszy

2

Mecz Pogoń Skwierzyna/ Czarni Żagań

3366,18 zł

280 osób

3

Mecz Budowlani Murzynowo / Czarni Witnica

1614,84 zł

140 osób

4

Charytatywny Turniej Piłkarski
(licytacje gadżetów Stali Gorzów w trakcie turnieju 2.100 zł)

 

3298,00 zł

130 osób

5

Zbiórka w Parafii św Mikołaja

5344,12 zł

 

6

Skwierzyński Bieg Charytatywny

4230,24 zł

160 osób

7

Licytacje Internetowe

16.490,00 zł

 


Kiedy startowaliśmy z naszym pomysłem rodzina Hepnerów potrzebowała ok. 250.000,00 zł, na sfinansowanie nierefundowanej przez NFZ immunoterapii ANTY G2. Na dzień dzisiejszy ta kwota zmalała do 160.000,00 zł. Przekaz jest jasny, apel o pomoc płynący ze Skwierzyny dociera do coraz to większej ilości osób dobrej woli. Dlatego nikt z Nas nie mówi o sukcesie lecz o wielkiej szansie jaką ma przed sobą Lilianka. Zbiórka internetowa organizowana przez fundację Siepomaga trwa do 11 października 2019. Trzymamy kciuki za jej powodzenie, a rodzinie Państwa Hepnerów życzymy wiele sił i wytrwałości w dalszej walce!
Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się Akcję „Ratunek dla Lili”

Jakub Nawrot
Koordynator Akcji

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny